-

Program:


Maribo - Maribo Hallen
Mandag - 1. gang den 26. august 2019
Hold 01                     15.00 - 15.45           Disco/Hiphop - 0-2. kl.*
Hold 02                     15.45 - 16.30           Hiphop - Børn turnering
Hold 03                     16.30 - 17.00           Formation - (Lukket hold)
Hold 04                     17.00 - 17.45           Disco - Børn turnering
Hold 05                     17.00 - 18.15           Disco - Jun./Vok. turnering
Hold 06                     18.15 - 19.00           Hiphop - Jun./Vok. turnering
 
Sakskøbing - Nykøbingvej 11
Mandag - 1. gang den 26. august 2019
Hold 07                     16.15 - 17.00           Funky kids - 3-5. kl. begynder
Hold 08                     17.00 - 17.45           Funky teens - 6-7. kl. begynder
Hold 09                     17.45 - 18.30           Linedance - Voksne begynder
Hold 10                     18.30 - 19.15           Jitterbug - Voksne begynder
Hold 11                     19.30 - 20.20           Brugsdans - Elite 1
 
Tirsdag - 1. gang den 27. august 2019
Hold 12                     15.45 - 16.30           Disco/Hiphop - Børn øvede*
Hold 13                     16.30 - 17.15           Standard/Latin - Børn 1+2 turnering
Hold 14                     17.15 - 18.00           X-tra St/La - Alle **
Hold 15                     18.00 - 18.45           Standard - JuniorVoksne turnering
Hold 16                     18.45 - 19.30           Latin - Junior/Voksne turnering
Hold 17                     19.30 - 20.15           Funky Ladies - Alle
 
 
Onsdag - 1. gang den 28. august 2019
Hold 18                     15.30 - 16.00           Fortnite Boys - Alle*
Hold 19                     16.00 - 16.45           Akrobatik - Alle *
Hold 20                     16.45 - 17.30           Show/Prodution - Alle
Hold 21                     17.30 - 18.00           Smallgroup - (Lukket hold)
Hold 22                     18.00 - 18.50           Linedance - Øvede
Hold 23                     18.50 - 19.40           Vild Med Dans - Øvede
Hold 24                     19.40 - 20.30           Brugsdans - Elite 2
 
Torsdag - 1. gang den 29. august 2019
Hold 25                     15.45 - 16.15           Miniballerinaer - Fra 4 år*
Hold 28                     16.30 - 17.15           Funky kids - 0-2. kl.
Hold 33                     17.15 - 17.45           Sjippe/Kondi - Alle - FLYTTET FRA FREDAG
Hold 29                     17.45 - 18.30           Rock/Jitterbug - Børn/Jun./Vok. turnering
Hold 30                     18.30 - 19.15           X-tra St/La - Alle**
Hold 31                     19.15 - 20.00           Funky Jazz - Voksne
Hold 32                     20.00 - 20.50           Vild med dans - Voksne begynder
 
Fredag - 1. gang den 30. august 2019
Hold 34                     16.00 - 16.45           X-tra Hiphop - Alle**
Hold 35                     16.45 - 17.30           X-tra Disco - Alle**
Hold 36                     17.30 - 18.00           Spring/Teknik - Alle
 
* Mulighed for afhentning i SFO/Børnehaver - kontakt os, hvis I har brug for hjælp.
** X-tra træning betales kontant eller via klippekort.
 

 
SiteBuilder drevet af  Vistaprint